Nastavení (nejen) posedu v BIKEFIT SPACE je přizpůsobeno individuálním potřebám klienta a jeho přesný průběh se pokaždé něčím liší. V každém případě se však budeme důkladně věnovat následujícím bodům:

Úvodní pohovor

U kávy si popovídáme o Vašich dosavadních cyklistických zkušenostech. Rovněž se zaměříme na Vaše cíle do budoucna a Vaše celkové očekávání od bike fittingu. Probereme historii Vašich zranění a také oblasti, kde pociťujete při jízdě na kole jakékoli nepohodlí. Nezapomeneme ani na jiné nejrůznější faktory, které mohou ovlivňovat chování Vašeho těla při jízdě na kole.

Analýza pohybu na kole v současné pozici

Co nejdříve po zahájení setkání se společně podíváme na to, jak na kole fungujete. Vaše kolo upevním do jednoho z nejrealističtějších trenžérů na trhu, aby se Vaše technika šlapání oproti jízdě venku nezměnila, a mohli jsme vyladit k dokonalosti i ty nejmenší detaily.

Při analýze se zaměříme zejména na Vaše držení těla při jízdě, správné zapojení jednotlivých svalových skupin a hledání cesty, která by Vás přivedla k co nejlepší symetrii a stabilitě na sedle. Pokud jste na bike fitting přišli s nějakou bolestí nebo jiným problémem, ihned se pustíme do jeho řešení.

Během procesu využijeme také videoanalýzu s rychlostí snímání 120 fps. Tu však používám zejména ke komunikaci s Vámi. Abyste měli možnost vidět to, co vidím já a celý proces bike fittingu lépe pochopili. Dosud nebyl vyvinut žádný systém snímání pohybu cyklisty (2D ani 3D), což by nahradil lidské oko, které ví, kam se má dívat.

Analýza pohybu mimo kola

Na kole můžete fungovat jen tak dokonale, jak fungujete při pohybu v běžném životě. Série pečlivě vybraných testů mobility a stability nám pomůže odhalit případné nedostatky a jejich souvislosti s tím, jak se hýbete na kole. Zaměříme se na asymetrie, rozdíl v délce končetin a svalové dysbalance.

Aktivace chodidla

Většina lidí si pod pojmem bike fitting představí nastavení pozice sedla a řídítek, ale zapomíná při tom na ten naprosto nejdůležitější kontaktní bod, kterým je rozhraní noha-pedál. Přesně to je ale místo, kde působí veškerá síla, která vás při jízdě na kole posouvá vpřed.

V BIKEFIT SPACE Vaše nohy důkladně zanalyzujeme. Zaměříme se na precizní nastavení kufrů na tretrách ve všech směrech. Také aplikujeme dostatečnou oporu nožní klenby. Nezapomeneme ani na správný náklon přední a zadní části nohy. Souhrou těchto parametrů dosáhneme maximální propriocepce chodidel a jejich stability na pedálech, která se přenese i výše do těla jezdce. Klienti po tomto procesu velmi často zaznamenají napr. výrazné zlepšení pohodlí na sedle. Příjemný bonus je také zvýšení výkonu a mnohem menší pravděpodobnost vzniku různých zranění.

Vyladění pozice

Pokud byly ve vašem posedu nějaké výrazné chyby, napravili jsme je již na začátku setkání. Tím ale proces bike fittingu nekončí. Na všechny parametry posedu se podíváme ještě důkladněji. Sedlo nastavíme v řádech milimetrů do pozice, ve které fungujete nejefektivněji. Pomocí plynule nastavitelného představce najdeme nejoptimálnější pozici kokpitu. Zaměříme se také na parametry jako délka klik a šířka řídítek.

Při celém procesu nám bude pomáhat mimo různé technologické pomůcky i ten nejdokonalejší senzor na světě, kterým jste Vy sami. Komparativním testováním a systematickým postupem dosáhneme posedu ušitému přímo na Vaše tělo a Váš styl jízdy. Měření a dynamická analýza pohybu nám poslouží opět pouze ke kvantifikaci provedených změn, nikoli jako hlavní vodítko pro jejich provádění.

Závěrečný protokol a kontrolní návštěva

V závěru našeho setkání obdržíte protokol, ve kterém bude zdokumentováno původní a nové nastavení kola, včetně popisu provedených změn a mnoho jiných užitečných informací.

Cenník služeb a odkaz na rezervaci termínu bike fittingu naleznete zde.