O mně

Znát svého bike fittera je před absolvováním nastavení posedu nesmírně důležité. Dovolte mi tedy, abych se Vám představil.

Jmenuji se Marcel Dobrocký a cyklistika je již téměř 10 let středobodem mého vesmíru. Během této doby jsem vystřídal různé disciplíny jako například MTB maratony nebo několikaměsíční cestování natěžko po Evropě a Africe. Aktuálně mě nejvíc baví překonávání dlouhých vzdáleností ale i krátké rychlé švihy na silničním nebo gravel kole. Pokud mám náhodou volno, rád vyrazím na bikepackingový výlet.

Povolání bike fittera si mě tak trochu našlo samo. Poprvé jsem se nad nastavením posedu začal zamýšlet v roce 2014, kdy mě začala v mých cyklistických dobrodružstvích omezovat chronická bolest kolene. Odborníci mi radili, že mám jízdu na kole omezit na minimum. Já jsem se však nevzdával, nastudoval jsem si většinu běžně dostupných materiálů o funkci lidského těla na kole a pozici si svépomocně vyladil. S tímto posedem jsem pak bezbolestně najel desetitisíce kilometrů.

Později se však bolest objevila znovu. Absolvoval jsem několik profesionálních nastavení posedu, ale problém přetrvával. Opět jsem se tedy pustil do bádání a brzy jsem pochopil, že mít správně nastavenou polohu sedla a řídítek nestačí. Že tu levou nohu mám opravdu kratší a že mé propriocepční vnímání za moc nestojí.

Řešení jsem našel i s pomocí jednoho z nejlepších bike fitterů v Evropě, za kterým jsem cestoval až do Belgie. Jeho nestandardní metody mě zaujaly natolik, že jsem po návratu strávil další kilohodiny samostudiem biomechaniky jízdy na kole, záludností nervového systému a zejména způsobů, jak zajistit jeho správné fungování prostřednictvím bike fittingu. Netrvalo dlouho a ve volném čase jsem se začal věnovat prvním klientům. Z koníčku se rychle stala posedlost a kolem bike fittingu se začal točit celý můj svět. V Belgii a v Anglii jsem absolvoval sérii školení certifikovaných IBFI (International Bike Fitting Institute), kde jsem si ověřil, že mé postupy jsou správné a že je dokážu posounout i nad rámec komerčně dostupného vzdělávání.

Po dlouhých přípravách a nabírání nových zkušeností jsem se celý můj vesmír rozhodl přesunout do prostoru BIKEFIT SPACE. Klientům jsem připraven poskytnout nadstandardní služby, absolutní pozornost a neustálou snahu o pochopení jejich individuálních problémů. Bike fittingové služby proto nabízím se zárukou vrácení peněz. Je to nejlepší způsob, jak se v této profesi neustále zlepšovat a pomoci tak co nejširšímu spektru cyklistů.

Absolvované kurzy

TORKE Cycling (Sommerset, Anglie)

  • Body Positioning
  • Foot Activation and Pelvic Symmetry Restoration
  • Off-Road Positioning
  • Aero/TT Specific Positioning

Cyclefit (Hamont-Achel, Belgie)

  • Bikefit Pro Education